FIXTURES | Dundalk Schoolboys League

April 1st-April 6th

Shamrocks’ Aodhan Kirk and Finn Conlon of Quay Celtic in action during last weekend’s U12 Premier Division game. Picture: Ciaran Culligan

Looking to catch a game? Here’s the Dundalk Schoolboys League fixtures for the week ahead.

Saturday, April 1st

U11 Premier

Rock Celtic v Bellurgan United, Blackrock 10am. Ardee Celtic v Glenmuir United, Ardee 10am. Quay Celtic v Blayney Academy, Clancy Pk 10am.

U11 Division One

Muirhevnamor v Quay Olympic, Muirhevnamor 11am. Glenmuir Celtic v Ardee United, Glenmuir Pk 10am. Bellurgan Celtic v Woodview, Bellurgan 10am.

U11 Division Two

Ardee Athletic v Bay United, Ardee 11am. Redeemer v St Dominic’s, Gorman Pk 10am.

U13 Premier

Bellurgan United v Glenmuir United, Bellurgan 11am. Rock Celtic v Ardee Celtic, Blackrock 11am.

U13 Division One

Glenmuir Celtic v Quay Athletic, Glenmuir Pk 11am. Quay Olympic v Woodview, Clancy Pk 11am. St Dominic’s v Rockville, Bellew Pk 11am.

U15 Premier

Bellurgan United v Quay Celtic, Bellurgan 12.30pm. Shamrocks v Ardee Celtic, Fatima 12.30pm. Bay United v Blayney Acad, Rock Rd 12.30pm.

U15 Division One

Glaslough Villa v Dromin Juveniles, Glaslough 12.30pm. St Dominic’s v Termonfeckin, Bellew Pk 12.30pm.

U17 Premier

Albion Rovers v Ardee United, Monasterboice 12.30pm. Rock Celtic v Redeemer, Blackrock 2pm. Glenmuir United v Bellurgan United, Glenmuir Pk 12.30pm.

U17 Division One

Dromin Juv v Quay Celtic, Dromin 12.30pm.

Sunday, April 2nd

U10 Group One

Rock Celtic v Bellurgan United, Blackrock 10am. Ardee United v Quay Celtic, Ardee 10am. Shamrocks v Woodview, Fatima 10am. Bellurgan Celtic v Muirhevnamor, Bellurgan 10am. Glenmuir United v Ardee Celtic, Glenmuir Pk 10am.

U10 Group Two

Quay Olympic v Rock United, Clancy Pk 10am. Bellurgan Athletic v Rockville, Bellurgan 11am. Glenmuir Celtic v Quay Athletic, Glenmuir Pk 11am. Ardee Whites v Redeemer, Ardee 11am. Blayney Acad v Ardee Blues, Ballybay 11am.

U12 Premier

Quay Celtic v Ardee Celtic, Clancy Pk 11am. Bellurgan United v Rock Celtic, Bellurgan 11am. Glenmuir Celtic v Shamrocks, Glenmuir Pk 11am.

U14 Premier

Rock Celtic v Quay Celtic, Blackrock 12.30pm. Muirhevnamor v St Dominic’s, Muirhevnamor 12.30pm. Shamrocks v Glenmuir United, Fatima 12.30pm. Ardee Celtic v Bellurgan United, Ardee 12.30pm.

U14 Division One

Bellurgan Celtic v Quay Olympic, Bellurgan 12.30pm. Ardee United v Albion Rovers, Ardee 2pm. Bay United v Rockville, Rock Rd 12.30pm.

U16 Premier

Termonfeckin v Glenmuir United, Termonfeckin 2pm. Dromin Juv v Rock Celtic, Dromin 12.30pm.

U16 Division One

St Dominic’s v Walshestown, Bellew Pk 2pm. Albion Rovers v Woodview, Monasterboice 12.30pm.

Monday, April 3rd

U13 Division One

Bellurgan Celtic v Shamrocks, Bellurgan 6.45pm.

Tuesday, April 4th

U12 Premier

Glenmuir United v Quay Celtic, Glenmuir Pk 6.45pm. Shamrocks v Ardee Celtic, Fatima 6.45pm. Rock Celtic v Glenmuir Celtic, Blackrock 6.45pm.

U14 Premier

Ardee Celtic v Rock Celtic, Ardee 6.45pm. Muirhevnamor v Shamrocks, Muirhevnamor 6.45pm.

U14 Division One

Albion Rovers v Bay United, Monasterboice 7pm.

Wednesday, April 5th

U15 Premier

Shamrocks v Ardee Celtic, Fatima 6.45pm. Glenmuir United v Bay United, Glenmuir Pk 7pm.

U15 Division One

Albion Rovers v Dromin Juv, Monasterboice 6.45pm.

U14 Division One

Bellurgan Celtic v Ardee United, Bellurgan 6.45pm.

U13 Division One

St Dominic’s v Glenmuir Celtic, Bellew Pk 7pm. Quay Athletic v Rockville, Clancy Pk 6.45pm.

Thursday, April 6th

U13 Division One

Shamrocks v Quay Olympic, Fatima 6.45pm. Woodview v Bellurgan Celtic, Fair Green 6.45pm.

U16 Premier

Glenmuir United v Dromin Juv, Glenmuir Pk 7pm.

U16 Division One

Albion Rovers v Walshestown, Monasterboice 7pm.

U17 Premier

Bellurgan United v Redeemer, Bellurgan 6.45pm.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.